Спірометрія

Спірометрія - основний клінічний метод дослідження функції зовнішнього дихання , який включає вимірювання життєвої ємності легень і швидкісних показників вдиху і видиху.

Цей вид діагностики проводиться в нашому медичному центрі для вирішення наступних завдань:

  1. Визначення наявності або відсутності захворювання бронхолегеневої системи : скарги на задишку , свистяче дихання , кашель , виділення мокротиння.
  2. Оцінка стадії наявного захворювання : хронічної обструктивної хвороби легень ( ХОЗЛ ) , бронхіальної астми , муковісцидозу та ін; захворювання серцево - судинної системи , і оцінка ефекту проведеного лікування.
  3. Оцінка результатів впливу факторів навколишнього середовища та професійних шкідливих , куріння.

Як проводиться спірометрія

Дослідження проводиться в ранковий або денний час , оптимально - через 2-3 години після легкого сніданку.

Щоб результат виявився достовірним :

  • за 24 години необхідно скасувати бронхорасширяющие препарати теофіліну ( еуфілін , теопек та ін),
  • за 12 годин - інгаляційні препарати тривалої дії ( фораділ , Спіриви , інгаляційні гормони та ін);
  • протягом 6 годин бажано не вдихати такі інгаляційні препарати для лікування бронхіальної астми , бронхіту з обструктивним компонентом і ХОЗЛ , як: вентолін ( сальбутамол ) , серетід , беродуал , атровент та ін

Перед дослідженням протягом 15 хвилин необхідний відпочинок в положенні сидячи.

Процедура безболісна. Обстежуваного , що знаходиться в положенні сидячи , сполучають з приладом за допомогою загубника , на ніс накладають затиск щоб уникнути витоку повітря . Повне спірометріческіх дослідження починають із запису самостійного дихання у спокої , для отримання надійного результату вона проводиться не менше 3-5 хв . Обстежуваному пропонують дихати спокійно, не фіксуючи уваги на диханні. Потім потрібно максимально глибоко вдихнути і потім максимально глибоко видихнути.

Вартість від 150 грн.
Деталі за тел.: (044) 531-97-07